مقالات

۵ چیزی که نباید با جارودستی نپتون تمیز شوند

5 چیزی که نباید با جارودستی نپتون تمیز شوند

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در منزل با یک سری زباله های کوچک و دم دستی روبرو شده باشید در چنین زمانی حتماً تمایل ندارید تا از جاروبرقی استفاده نمایید و به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم تا از جارودستی نپتون به منظور نظافت و از بین بردن چنین زباله های کوچک موجود در منزل استفاده نمایید در حقیقت این جارو به شما کمک خواهد کرد تا خیلی به سرعت بتوانید بدون اینکه مصرف کنید به نظافت منزل بپردازید.
دقت داشته باشید که شما همیشه نمی توانید برای نظافت هر مکان یا هر وسیله همانند جاروبرقی از جارودستی نپتون استفاده نمایید.
در واقع استفاده از این ابزار ساده ای خانگی سبب صرفه جویی در مصرف برق جلوگیری از خستگی های مداوم در رابطه با نظافت منزل و قابل دسترس بودن در اکثر اوقات می تواند به شما یاری برساند.
به عنوان مثال برخی از چیز هایی که نباید با جارودستی نپتون تمیز شوند با شرح ذیل است :

۱. عدم نظافت پرده با استفاده از جارودستی نپتون :

بهتر است بدانید با توجه به این که پرده ها دارای ظرافت خاصی است و جنس آن به گونه ای است که به هنگام برخورد با برس جارودستی نپتون ممکن است دچار نخ کش شدن شود، توصیه می کنیم به منظور خاکروبی و از بین بردن گرد و غبار موجود بر روی پرده ها از این گونه جارو ها استفاده نکنید، لذا شما قادر خواهید بود تا از جارو برقی استفاده نمایید.

جارودستی نپتون۲. عدم نظافت مبلمان منزل با استفاده از جارودستی نپتون :

همانگونه که شما نیز می دانید مبلمان منزل دارای زیبایی‌ های ظاهری خاصی می باشد، از این رو جلوه ویژه‌ ای به خانه شما خواهد بخشید ؛ در نتیجه بایستی جهت مراقبت از آن توجه کافی داشته باشید. بنابراین اگر قصد تمیز کردن مبلمان را دارید پس نباید از جارودستی نپتون استفاده نمایید ؛ زیرا امکان آسیب رسیدن به آنها وجود دارد.
بهتر است بدانید مبلمان جهت تمیز شدن نیاز به مهارت خاصی دارد و همچنین شما می توانید از جاروبرقی نیز جهت از بین بردن گرد غبار موجود بر روی مبلمان استفاده نمایید.

۳. عدم نظافت کاشی و سرامیک منزل با استفاده از جارودستی نپتون :

کاشی سرامیک های منزل به گونه ای است که دارای جنس سخت و محکم می باشد، همچنین این گونه از کاشی‌ها لغزنده نیز است، بنابراین اگر می خواهید آنها را تمیز کنید استفاده از جارودستی نپتون گزینه مناسبی به نظر نمی‌آید ؛ چرا که امکان آسیب رساندن به این جارو وجود دارد، اینگونه از جاروها دارای یک فرچه حساسی است که در مقابل برخورد با جنس سخت امکان آسیب رسیدن به آن نیز وجود دارد.
لذا در صورتی که می خواهید کاشی و سرامیک های منزل خویش را تمیز کنید، بهتر است از پارچه‌های نانو استفاده نمایید و یا از برس موجود در جاروبرقی به منظور تمیز کردن آن استفاده کنید

نپتون۴. عدم نظافت تخت و تشک با استفاده از جارودستی نپتون :

دقت داشته باشید که تخت و تشک به گونه‌ ای طراحی شده است که برای استفاده افراد، بسیار حساس به نظر می آید، در نتیجه می‌ توان از جارودستی نپتون بدین منظور استفاده کرد ؛ زیرا ممکن است به خوش خواب یا تشک شما آسیب جدی همچون نخ کش شدن تار و پودهای موجود برساند.

۵. عدم نظافت پشتی های منزل با استفاده از جارودستی نپتون :

همواره منازلی وجود دارد که جهت زیبایی یا طرحهای سنتی از پشتی های منحصر به فردی استفاده می کنند، این گونه از منازل دارای یک سبک کاملاً سنتی و قدیمی می باشد ؛ از این رو پشتی نیز کاربردی همچون مبلمان دارد و هنگامی که گرد و غبار موجود بر روی این گونه وسایل را می خواهید از بین ببرید، بهتر است از جارو نپتون استفاده نکنید و قادر خواهید بود از جاروبرقی جهت از بین بردن گرد و غبار موجود بر روی آنها استفاده نمایید.

به منظور نظافت پشتی‌های منزل استفاده کردن از این گونه جاروها ممکن است باعث آسیب رسیدن به بافت موجود در پشتی‌ها شود ؛ زیرا برس موجود در این وسیله ی ساده، ضخیم و زبر می باشد.

جارودستی معادل انگلیسی واژه نپتون Carpet sweeper می باشد.
در حقیقت این جارو به عنوان یک دستگاه مکانیکی به منظور نظافت موکت، فرش، قالی، گلیم و غیره به کار می رود.
این‌گونه از جاروها قبل از اینکه جارو برقی اختراع گردد در میان عموم محبوبیت خاصی به دست آورد ؛ اما امروزه نیز باز هم نسبت به قبل همان طرفداران ویژه خود را دارد. افزون بر آن کاربرد هایی که اینگونه جاروها در مجموعه های خانگی و تجاری دارد باز هم ادامه یافته است ؛ چرا که بسیار کاربردی، بی صدا و سبک هستند حتی امکان جابجایی و حمل و نقل آن نیز آسان می باشد.
جارودستی نپتون به افراد خانواده امکان خواهد داد تا بدون هیچ گونه مزاحمتی برای افراد مراجعه کننده نوزادان بیماران و غیره کار خود را به پایان برسانند، همچنین بسیاری از زباله های کوچک و آلودگیهای موجود در سطح منزل را با سرعت بسیار زیادی می‌توان تمیز نمود و از آنجایی که این وسیله به برق احتیاجی ندارد توانسته در شمار پرمصرف‌ ترین لوازم قرار گیرد.
به طور معمول جارودستی نپتون دارای یک جعبه کوچک می باشد. قسمت زیرین این جعبه از یکسری غلتک های برس دار برخوردار می باشد که به واسطه چرخنده یا کمربند به یکدیگر اتصال می یابد.
در واقع دارای یک ظرف جهت جمع آوری خاکروبه های موجود نیز می باشد، چیدمان جارودستی نپتون به گونه ای است که زمانی در مسیر یک خط کشیده شود، غلتک های آن به چرخش در آمده و با روش‌های موجود ناچار به چرخیدن می شوند ؛ از این رو گرد و غبار و حتی زباله های کوچک از سطح منزل به درون ظرف خاکروبه ریخته می شوند.

جارودستی نپتون
_چگونگی تمیز کردن جاروی دستی :

در حقیقت این ابزار دستی که در خانه به منظور تمیز نمودن آشغالها و زباله‌های موجود مورد استفاده قرار می گیرد ازانواع پلاستیک می باشد و قابلیت شستن دارد. البته باید در نظر داشته باشید که خود جا رو با شستن تمیز شده اما فرچه آن با شستوشو تمیز نمی شود.
چرا که هر بار با استفاده از جارودستی برای تمیز کردن موکت و فرش علاوه بر تمیز کردن زباله‌ها موها و کرک های فرش ها را به خود خواهد گرفت.
بعد از استفاده مکرر از این وسیله خانگی مشاهده خواهید نمود که فرچه آن کاملا پر شده و دیگر مرغوبیت اولیه را نخواهد داشت.

در اینجا به این نکته باید اشاره نمود که تمیز نمودن فرچه ها تنها به وسیله یک شانه امکان پذیر است و با این کار مرغوبیت روز اول جارو بر نخواهد گشت اما استفاده مجدد از آن ممکن می شود از این رو جهت تمیز نمودن فرچه باید از شانه هایی با دندانه های ریز استفاده نمود.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × هفت =